درباره ما

طرح ولایت دانشجویی، دوره ای تربیتی آموزشی به منظور ارتقاء سطح دانشجویان در حیطه مبانی اندیشه اسلامی، بصیرتی سیاسی و مهارتی تشکیلاتی است که در بستر سبک زندگی اسلامی محیطی علمی، با نشاط و کارآمد را جهت ارتقاء کیفیت نقش آفرینی دانشجویان در جامعه فراهم آورده است.

این دوره که توسط حضرت آیت‌الله مصباح یزدی در سال 1375 در مقابله با حملات اندیشه ای دشمن به مبانی نظری و فکری اسلام سیاسی و به خصوص ولایت فقیه طرح‌ریزی شده، تاکنون بیش از 20 دوره را با عنوان «طرح ولایت دانشجویی» ویژه اساتید، دانشجویان و طلاب بسیجی سراسر کشور با همکاری سازمان بسیج دانشجویی کشور و معاونت آموزشی موسسه امام خمینی(ره) با موفقیت پشت سر گذاشته است.

در این طرح دانشجویان بسیجی با مبانی اندیشه اسلامی آشنا شده و نسبت به اتفاقات سیاسی روز بصیرت لازم را کسب نموده و با افزایش مهارت های تشکیلاتی خود، آماده نقش آفرینی مؤثر در محیط دانشگاه و جامعه می شوند.

در واقع طرح ولایت شروع حرکتی عالمانه و آگاهانه در تشکل های دانشجویی است که تا کنون توانسته به بخش زیادی از اهداف خود دست پیدا کند و می توان آن را موفق‌ترین و در عین حال با دوام‌ترین دوره مطالعاتی و فکری تشکل‌های دانشجویی کشور دانست.

قرارگاه شهید باقری سازمان بسیج دانشجویی کشور مفتخر است که به منظور شبکه سازی میان دانش آموختگان این طرح و استمرار ارتباط با ایشان جهت برنامه ریزی و پشتیبانی اندیشه ای از اقدامات تشکل های دانشجویی، این دوره را به عنوان یکی از مأموریت های اساسی خود مد نظر قرار داده است.

بیشتر بدانید: