نیازسنجی آموزشی، تکمیل ثبت نام و تعیین سطح مخاطبان طرح ولایت دانشجویی آغاز شد

در راستای ﺿﺮورت تحکیم بنیان­ های اندیشه ­ای دانشجویان مؤمن انقلابی سراسر کشور و حضور فعال و اثرگذار در میدان جنگ فکری – فرهنگی، دوره طرح ولایت دانشجویی کشوری به مدت 40 روز(در دو بازه زمانی پیوسته) در مشهد مقدس برگزار می شود.

نظر به تأکیدات مقام معظم رهبری مدظله ­العالی نسبت به تقویت بنیه فکری دانشجویان مؤمن انقلابی و دست یابی به تحلیل های همه جانبه در کارزار اندیشه ­ای امروز و با توجه به هجمه فراگیر و مستمر اندیشه­ های مخرب و بیگانه، فراگیری اندیشه اسلامی در نسبت با وقایع اجتماعی در میان آحاد جوانان و دانشجویان ایران اسلامی یک ضرورت انکارنشدنی است. از آنجا که اسلام ناب مبتنی بر قرائت حضرت امام خمینی رضوان ­الله ­تعالی ­علیه عصاره و خمیرمایه انقلاب اسلامی ایران را شکل می­ دهد، به منظور شناخت مبانی نظری انقلاب اسلامی، آشنایی با منظومه فکری-اعتقادی اسلام و ارتباط آن با وقایع و مسائل اجتماعی اهمیت مضاعفی دارد.

از این رو طرح ولایت با اهداف زیر طراحی و برگزار خواهد شد:

  • تحکیم بنیان­ های اندیشه­ ای و مهارتی دانشجویان مؤمن انقلابی سراسر کشور،
  • ارائه محتوای دارای مبنا، کارآمد و متناسب با نیازهای امروز جوانان در سنگر دانشگاه،
  • فراهم نمودن مقدمات لازم برای ایفای نقش فعال و اثرگذار در میدان جنگ فکری- فرهنگی امروز،
  • تعامل سازنده با دانشجویان و اساتید برگزیده از سراسر کشور،
  • و حضور در فضایی معنوی، با نشاط و متناسب با سبک زندگی اسلامی.

بدین منظور، طرح ولایت ﺑﺎ اﺗﮑﺎل ﺑﻪ ذات ﻟﺎﯾﺰال اﻟﻬﯽ و ﻋﻨﺎﯾﺎت ﺧﺎﺻﻪ ﺣﻀﺮت علی­ بن­ موسی­ الرضا علیه­ السلام در مشهد مقدس به مدت 40 روز(در دو بازه زمانی پیوسته) ﺑﺮای جمع برگزیده ای از برادران و خواهران دانشجوی بسیجی مقطع کارشناسی سراسر کشور با بهره گیری از اساتید فاضل و اندیشمندان برجسته کشور ﺑﺮﮔﺰار ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

پوستر عمودی2

محتوای آﻣﻮزﺷﯽ این دوره در دو ﺑﺨﺶ ﺑﺮای شرکت کنندگان ارائه خواهد شد:

  • ﺨﺶ اول در عرصه اندیشه­ ای و بصیرت افزایی، با هدف تقویت بنیه فکری- اعتقادی دانشجویان بسیجی، ﺷﺎﻣﻞ مباحث اعتقادی با محوریت مبانی اندیشه اسلامی در راستای انسان شناسی، معرفت شناسی، خدا شناسی، فلسفه حقوق، فلسفه اخلاق و فلسفه سیاست و مباحث بصیرتی- سیاسی در راستای شناخت ابعاد مختلف انقلاب اسلامی و دشمنان داخلی و خارجی آن می­ شود.
  • ﺨﺶ دوم نیز در عرصه مهارتی، با هدف تقویت فعالیت تشکیلات بسیج دانشجویی و ارتقاء توان تشکیلاتی نیروی انسانی آن، شامل مباحث تشکیلات اسلامی و مدیریت جهادی در سه ساحت خود، خانواده و تشکیلات بوده که با توجه به تفاوت نقش ­های مرد و زن در زندگی، میزان مباحث مهارتی در عرصه تشکیلات در دوره برادران بیشتر از دوره خواهران و میزان مباحث مهارتی در عرصه خانواده در دوره خواهران بیش از دوره برادران خواهد بود.

این دوره به منظور تحقق سیر آموزشی و تربیتی خود، با بهره گیری از قالب­ های متنوع همچون کلاس، مباحثه، مطالعه و کارگاه­ های عملی با محوریت ارائه الگوی سبک زندگی اسلامی در دو بازه پیوسته برگزار خواهد شد. جهت بهره مندی حداکثری شرکت کنندگان از جوار ملکوتی حضرت ثامن الحجج علیه السلام و استفاده از فرصت معنوی ایام دحوالارض، بازه اول دوره از 31 تیرماه الی 14 مردادماه و بازه دوم آن 18 مردادماه الی 9 شهریورماه سال جاری (به ضمیمه فرصت سه روزه میان دو بازه برای زیارت، اعمال عبادی و استراحت) در مشهد مقدس ﺑﺮﮔﺰار ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

با توجه به هدف­گذاری انتخاب هدفمند مخاطبان از طریق گزینش، این امر به نحو مقتضی صورت می­ گیرد تا بتوان بیشترین اثرگذاری و کارآمدی را از دوره توقع داشت. ثبت نام دوره از دو طریق مجازی (پایگاه اطلاع رسانی طرح ولایت دانشجویی کشور به آدرس www.bq-network.ir یا لینک ثبت نام در انتهای همین صفحه) و حضوری (حوزه ­های بسیج دانشجویی کشور) انجام می­ شود.

لازم به ذکر است که حضور در این دوره برای عموم دانشجویان دانشگاه­ های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و آزاد سراسر کشور در مقطع کارشناسی امکان پذیر می­ باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09107808729 تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: